Bonding zębów Warszawa Wola

Wielu ludzi marzy, aby mieć piękny uśmiech jak z okładki czasopisma dla stomatologów. Medycyna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i pozwala spełniać marzenia. Nieinwazyjna i w pełni bezpieczna metoda zwana bonding zębów oferowana w naszym gabinecie w Warszawie zamieni każdy uśmiech w idealny, nawet jeśli zęby pacjenta są popękane i posiadają ubytki. Czym tak właściwie jest bonding zębów i czy warto się na niego zdecydować?

Czym jest bonding zębów i jak przebiega zabieg?

Bonding zębów to nieinwazyjna metoda odbudowy estetycznej zębów. Zabieg ten odbywa się za pomocą kompozytu wykonanego z żywicy. Tworzywo to jest elastyczne i występuje w różnych odcieniach, dzięki czemu można go idealnie dopasować do kształtu i koloru zębów. Wcześniej do tego rodzaju odbudowy zębów używane były licówki porcelanowe. Bonding jest do tego idealną alternatywą.

Jak wygląda ta metoda odbudowy zębów? Pierwsza wizyta przebiega na konsultacjach i wywiadzie z pacjentem. Lekarz specjalista dokonuje oceny wyglądu zębów i ich stanu zdrowia. Jeśli wszystko jest w porządku, stomatolog może przystąpić do właściwych czynności:

 • oczyszczenia powierzchni zębów;
 • niewielkiego zmniejszenia powierzchni zęba;
 • wytrawienia kwasem szkliwa;
 • odpowiedniego naniesienia licówki kompozytowej;
 • naniesienia ostatniej warstwy kompozytu w odpowiednim kolorze;
 • utwardzenia kompozytu lampą stomatologiczną;
 • ostatecznego wygładzenia i wypolerowania powierzchni zęba.

Zabieg bondingu wykonywany jest w trakcie jednej wizyty. Nie jest to skomplikowany i długotrwały proces, dzięki czemu nie jest męczący. Bonding jest również praktycznie bezbolesny.

Efekty zabiegu estetycznej odbudowy zębów

Efekty są widoczne zaraz po wizycie u lekarza stomatologa. Zęby po tym zabiegu są równe i mają ładny kształt. Odcień jest dopasowany do pozostałych zębów. Bondy można założyć również na wszystkie zęby. Odbudowa zębów metodą bondingu jest często mylona z wybielaniem zębów. Trzeba jednak pamiętać, że wybielanie zębów odbywa się przez rozjaśnienie barwy do naturalnej. Za pomocą bondingu natomiast można nadać zębom zupełnie nowy odcień. Wybielanie zębów to zupełnie inny zabieg.

Bonding zębów — wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniami do poddania się zabiegowi estetycznej korekty kształtu zębów są:

 • chęć zamaskowania przebarwień zębów;
 • likwidacja niewielkiej diastemy;
 • odbudowa niewielkich ubytków i pęknięć;
 • likwidacja niewielkich przerw między zębami.

Ortodoncja i stomatologia estetyczna jest dziedziną medycyny, w której również mogą występować przeciwwskazania do różnego rodzaju zabiegów. Bonding nie jest wyjątkiem. Przeciwwskazania do poddania się zabiegowi to:

 • stan zapalny jamy ustnej;
 • problemy z próchnicą;
 • nawyk zgrzytania zębami;
 • choroby dziąseł i przyzębia.

Nie w każdym przypadku odbudowa zębów metoda bondingu będzie możliwa, dlatego tak ważny jest wywiad z pacjentem i konsultacja ze specjalistą.

Cena zabiegu bonding zębów — Orthovision Warszawa

Cena takiego zabiegu zależy od ilości zębów poddanych zabiegowi oraz zakresu wykonywanej pracy. Cena wykonania odbudowy kompozytowej jednego zęba waha się w granicach od 800 zł do 1000 zł. Do ostatecznej ceny zabiegu należy doliczyć jeszcze cenę wstępnych konsultacji.Umów się na wizytę

OrthoVision Warszawa
X

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

WARSZAWA

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5

01-015 Warszawa

+48 514 247 364

LUBLIN

ul. Niecała 3/2,

20-080 Lublin

+48 796 144 144

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest ...