Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz nieprawidłowości zębowych, jak też korygowaniem wszelkich wad szczękowo-twarzowych, które mogły w ich wyniku powstać (lub same je spowodowały). Najczęściej podobna korekta możliwa jest poprzez Aparat Ortodontyczny, który występuje w różnych rodzajach i przeznaczony jest dla różnych grup ludzi – tak dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Wszelkie usługi tego typu powinny być przeprowadzane z wielką starannością i pieczołowitością – w końcu zależy od tego nie tylko wygląd pacjentów, ale również ich zdrowie. Dlatego na zakładanie aparatu oraz przejście całego procesu korekcji wad zgryzu i prostowania zębów warto się zdecydować w profesjonalnym miejscu – jest nim z pewnością OrthoVision!

Nasze Centrum Stomatologiczne OrthoVision zrzesza profesjonalistów z różnych dziedzin – również ortodoncji. Posiadamy nowoczesny sprzęt, który ułatwia przeprowadzanie nawet skomplikowanych zabiegów i wszystko wykonujemy na miejscu.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Aparaty ortodontyczne, na jakie może się zdecydować klient, to między innymi:

  • aparaty ruchome, przeznaczone dla dzieci
  • aparat stały, przeznaczony dla dzieci, które mają już wszystkie zęby stałe
  • aparat metalowy (może mieć kolorowe klamerki)
  • aparat szafirowy (bardzo przezroczysty i wytrzymały)
  • aparat ceramiczny (półprzeźroczysty lub przezroczysty)
  • aparat o przezroczystych nakładkach, znany u nas jako Clear Aligner

Aparat ortodontyczny powinien założyć każdy, kto posiada problemy ze zgryzem – mogą się one przyczynić bowiem do o wiele poważniejszych rzeczy, niż tylko spadek pewności siebie. Wiele osób posiadających wady zgryzu ma problemy z poprawną wymową, czyli dyslalią różnego typu, albo seplenieniem. Warto wiedzieć, że i twarz zyskuje na poprawie wyglądu zębów – nie tylko wówczas, gdy się uśmiechniemy, ale przez cały czas! Poprawiają się jej proporcje, owal, profil, z a nimi atrakcyjność.

Aparat można założyć w każdym wieku, choć nie wszyscy mogą zdecydować się na ten sam jego rodzaj. Czasem też konieczne jest najpierw usunięcie jakiegoś zęba. Dlatego założenie aparatu ortodontycznego poprzedza wizyta konsultacyjna, na której lekarz tworzy plan postępowania. Konieczne jest też przygotowanie zębów – między innymi usunięcie z nich osadu i kamienia nazębnego.

Aparat ortodontyczny Warszawa Wola, zakładany w OrthoVision z pewnością będzie odpowiednio solidny i pomoże zlikwidować istniejące problemy tak szybko, jak to tylko możliwe!Umów się na wizytę

OrthoVision Warszawa
X

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

WARSZAWA

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5

01-015 Warszawa

+48 514 247 364

LUBLIN

ul. Niecała 3/2,

20-080 Lublin

+48 796 144 144

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest ...