Piaskowanie zębów Warszawa Wola

Niestety samo szczotkowanie zębów nie jest w stanie zapobiec powstawaniu osadu i w efekcie tworzeniu się płytki nazębnej. Lekarze jednak opracowali specjalistyczne metody usuwania osadu z uzębienia. Bardzo popularnymi i świetnymi sposobami walki z płytką nazębną jest skaling i przede wszystkim piaskowanie zębów.

Czym jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie jest zabiegiem mającym na celu usuwanie kamienia nazębnego i płytki nazębnej. Jest to sposób nie tylko na skuteczne czyszczenie, ale i wybielanie zębów.

Piaskowanie zębów jest bezbolesnym zabiegiem przeprowadzanym odpowiednio do tego skonstruowanym urządzeniem — piaskarką.

Piaskarka wytwarza aerozol będący mieszanką powietrza, wody i ziaren piasku dentystycznego. Mieszanka pod wpływem wysokiego ciśnienia wody i ziaren piasku usuwa znajdujący się na zębie osad i przebarwienia. Po piaskowaniu wskazana jest fluoryzacja zębów mająca na celu wzmocnienie szkliwa.

Korzyści zabiegu piaskowania zębów

Piaskowanie zębów zapobiega nagromadzeniu się osadu i bakterii w jamie ustnej. Gromadzenie osadu i utworzenie przez to kamienia nazębnego powoduje powstawanie próchnicy, która może być przyczyną wielu problemów z uzębieniem i prowadzić do poważniejszych zabiegów dentystycznych.

Piaskowanie zębów – wskazania i przeciwwskazania

Piaskowanie zębów jest szczególnie polecone osobom, które:

  • mają wrodzoną tendencję do przebarwień,
  • noszą aparat dentystyczny,
  • mają stłoczone zęby,
  • spożywają duże ilości kawy, herbaty i alkoholu.

Generalnie zabieg piaskowania może zostać wykonane u wszystkich pacjentów pod kilkoma warunkami. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest stan zapalny jamy ustnej i dziąseł, wrzody i inne urazy błony śluzowej.

Osoby z problemami płucnymi też nie powinny decydować się na zabieg bez konsultacji z lekarzem. Dodatkowo szczególnie powinny uważać osoby z alergią, na którykolwiek składnik używany podczas piaskowania na przykład sodę.

W dużych miastach jak Warszawa warto zabieg piaskowania zębów dokonywać w profesjonalnych gabinetach.

Jak często wykonywać zabieg?

Lekarze stomatolodzy zalecają wykonanie zabiegu mniej więcej co pół roku. Należy pamiętać, że piaskowanie pomaga w ogólnej ochronie jamy ustnej poprzez usuwanie drobnoustrojów i bakterii.

Ślina u niektórych pacjentów może mieć specyficzny skład. Takie osoby powinny stawiać się na zabiegu najczęściej, bo nawet co drugi miesiąc. Osoby, którym jest to szczególnie wskazane jak palacze i wielbiciele kawy powinni odwiedzić w tym celu gabinet stomatologiczny co trzy miesiące.

Ile kosztuje piaskowanie zębów?

Samo piaskowanie powierzchni zębów to koszt 180zł. Warto jednak zastanowić się nad skorzystaniem z pakietu, który zapewni biały uśmiech bez wybielania zębów:

  • scaling, polishing oraz piaskowanie – 290zł,
  • scaling, polishing, piaskowanie oraz fluoryzacja – 340zł.


Umów się na wizytę

OrthoVision Warszawa
X

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

WARSZAWA

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5

01-015 Warszawa

+48 514 247 364

LUBLIN

ul. Niecała 3/2,

20-080 Lublin

+48 796 144 144

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest ...