Tomografia żuchwy w OrthoVision Warszawa Wola

Tomografia żuchwy (Warszawa, Wola) – Żuchwa potocznie nazywana jest szczęką dolną. Zbudowana jest z dwóch zrośniętych ze sobą części, tworzących kość nieparzystą. Zbudowana jest z trzonu i gałęzi żuchwy, przy czym na trzonie osadzone są dolne zęby. Jak każda część ciała, także i żuchwa może ulegać różnym urazom na skutek nieszczęśliwych wypadków, albo po prostu chorować. Dlatego właśnie czasem – dla lepszego poznania przyczyny choroby, jej umiejscowienia, albo wyglądu urazu – konieczne jest przeprowadzanie specjalistycznych badań. I warto, by były to badania prowadzone na możliwie najnowocześniejszym sprzęcie – takim jak tomograf 3D, jaki posiadamy w OrthoVision!

Badanie tomografem 3D jest jeszcze bardziej profesjonalne, niż zwykłe badania RTG przeprowadzane dotychczas w gabinetach stomatologicznych. Wszystko dlatego, że tomograf umożliwia wykonanie tomografii w trójwymiarze, z jednocześnie szczególnym uwzględnieniem konkretnych miejsc, na których lekarz kazał się szczególnie skupić. Badanie tomografem znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach stomatologii, gdyż pokazuje wygląd tkanek, wzajemne ułożenie względem siebie zębów, wady zgryzu, ukryte elementy (jak ósemki, które jeszcze nie wyrosły, albo złamane narzędzia, które ktoś inny, niewprawny pozostawił w zębie), zmiany patologiczne tkanki kostnej, choroby stawu skroniowo-żuchwowego oraz wiele innych.

Tomografia żuchwy przydaje się między innymi:

  • w działaniach z zakresu implantologii, pozwalając precyzyjnie zaplanować zabieg, a następnie zobaczyć, jak prezentują się jego efekty
  • w działaniach z zakresu chirurgii stomatologicznej, gdy konieczne jest dostrzeżenie zmian chorobowych, urazów, które trzeba zoperować, zatrzymanych w dziąsłach zębów, nieprawidłowego ułożenia ósemek w jamie ustnej, wad struktur anatomicznych itd.
  • w endodoncji, gdy pragnie się sprawdzić, ile kanałów posiada ząb, jaki jest stan ich wypełnień itp.
  • w ortodoncji, gdy trzeba dokładniej zapoznać się z istniejącymi wadami zgryzu i uzębienia, zaplanować leczenie praz sprawdzać jego efekty na wizytach kontrolnych
  • w periodontologii, gdy konieczne jest znalezienie możliwych chorób kości, związanych z chorującym przyzębiem.

Badanie wykonywane jest w różnych polach obrazowania. Gdzie dokładnie przeprowadzana jest tomografia żuchwy? Warszawa, Wola, Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 – klinika stomatologiczna OrthoVision zaprasza!