Pantomogram 3D w OrthoVision Warszawa Wola

Pantomogram 3D – Technologia cały czas jest ulepszana – coś co jeszcze niedawno było nowinką, dziś już jest standardem, a czekają nas zapewne niedługo ulepszenia, które w tym momencie uznajemy za niemożliwe, albo też nawet nam się o nich nie śniło! Także i w stomatologii jeszcze niedawno standardem były inne sprzęty, a diagnozy stawiano przede wszystkim na podstawie badań RTG. Dziś one także wciąż są stosowane – ale diagnostyka może być jeszcze dokładniejsza, dzięki niezwykłemu wynalazkowi, który posiadamy już w OrthoVision. To pantomogram 3D! Czym jest, co potrafi? Dlaczego warto z niego korzystać i kiedy się to robi?

Pantomogram 3D to potoczna nazwa tomografii stożkowej, czyli badania pozwalającego na powstanie trójwymiarowego obrazu. W trakcie badania tworzona jest fotografia 3D, która – w zależności od potrzeb – może mieć mały, średni lub duży format. Obrazowanie wykonywane jest w 5 wielkościach pola – w zależności od konkretnego przypadku i zaleceń – by jeszcze lepiej uwidocznić pewne elementy.

Dostępne są formaty:

  • 5×5 centymetrów
  • 10×5 centymetrów
  • 8×8 centymetrów
  • 8×8 centymetrów (lecz odnoszący się jedynie do stawu skroniowo-żuchwowego)
  • 10×10 centymetrów.

W czym pomaga badanie? Pozwala miedzy innymi zdiagnozować urazy i złamania, jakie czasem przydarzają się na skutek nieszczęśliwych wypadów. Pozwala również na dostrzeżenie zmian okołowierzchołkowych i endodontycznych, wzajemnego położenia względem siebie zębów, poznanie ilości zębów zatrzymanych, ułożenie ósemek, odkrycie choroby stawów czy kości skroniowej, a także zmian patologicznych w tkankach kostnych. Badanie jest bardzo ważne, gdyż pozwala dobrze zapoznać się z tym, co ukryte – a to sprzyja dokładnemu leczeniu!

Gdzie można skorzystać z niezwykłych możliwości, jakie oferuje pantomogram 3D? W OrthoVision ten nowoczesny sprzęt jest przeznaczony do badań naszych pacjentów, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Wszystko na miejscu, wygodnie, profesjonalnie, a przede wszystkim szybko! Warto wiedzieć, że urządzenie to jest bezpieczne dla zdrowia, a przebieg badania zupełnie bezbolesny, więc można go wykonywać zarówno na osobach dorosłych, jak i na dzieciach. Lecz się nowocześnie – z OrthoVision!Umów się na wizytę

OrthoVision Warszawa
X

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

WARSZAWA

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5

01-015 Warszawa

+48 514 247 364

LUBLIN

ul. Niecała 3/2,

20-080 Lublin

+48 796 144 144

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest ...