CBCT w OrthoVision Warszawa Wola

Termin CBCT (Warszawa Wola) brzmi dla wielu osób tajemniczo, jednak już wyjaśnienie ten nazwy – tomografia szczęki – jest dla wszystkich jak najbardziej zrozumiałe. Inna, potoczna nazwa tego badania to „pantomogram 3D”. Sam skrót CBCT pochodzi zaś od angielskich słów „Cone-Beam Computed Tomography”. To nowoczesny sprzęt, wykorzystujący promieniowanie jonizujące, by uzyskać obraz w trójwymiarze, pomocny do stawiania diagnoz i sprawdzania postępów leczenia. Taką niezwykłą maszynę posiadamy w OrthoVision – i nasi klienci korzystają z niej, gdy tylko zachodzi taka potrzeba!

CBCT może być wykonywane w 3 formatach – małym, średnim oraz dużym. Zarówno format, jak i zastosowana wielkość pola zależą od konkretnych zaleceń lekarza, który najlepiej wie, jaką część należy najdokładniej zbadać.

Dostępne są pola obrazowania (podane w centymetrach):

  • 5×5,
  • 10×5,
  • 8×8,
  • 10×10.

W przypadku fotografii wykonywanej w polu 8×8 możliwe jest ustawienie tak, by widoczne były szczególnie wszystkie zęby kości i żuchwy, wraz z zatokami szczękowymi i klinowymi, bądź też tak, by widoczny był lepiej jeden staw skroniowo-żuchwowy, razem z piramidą kości skroniowej. Drugi rodzaj pozwala na lepsze zapoznanie się właśnie z częścią skroniową, która może być zmieniona chorobowo. Dlatego też możliwe jest w ten sposób zdiagnozowanie problemów ze stawem lub piramidą kości skroniowej.

Badanie CBCT może okazać się pomocne w leczeniu stomatologicznym – i to w wielu przypadkach! Konieczne jest często:

  • w chirurgii stomatologicznej
  • w implantologii
  • w endodoncji
  • w periodontologii
  • w ortodoncji

Gdy więc pacjent przybywa na wizytę by usunąć problematyczną ósemkę, należy dokonać korekty wad zgryzu, istnieje podejrzenie występowania chorób przyzębia, albo głębokiej próchnicy, która najprawdopodobniej będzie wymagała leczenia kanałowego, CBCT pozwoli uzyskać pełny obraz, pozwalający na skuteczniejsze działanie. Im bardziej zorientowany w sytuacji jest lekarz, tym lepsze środki może zastosować, ażeby wyleczyć pacjenta. Badanie przydaje się także w sytuacji, gdy doszło do jakichś nieszczęśliwych wypadków i urazu czy to zębów, czy jakiejkolwiek innej części szczęki.
Gdzie szukać naszego gabinetu, w którym wykonujemy badania CBCT? Warszawa, Wola, Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 – to właśnie tu mieści się nasza siedziba.Umów się na wizytę

OrthoVision Warszawa
X

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

WARSZAWA

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5

01-015 Warszawa

+48 514 247 364

LUBLIN

ul. Niecała 3/2,

20-080 Lublin

+48 796 144 144

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest ...