Periodontologia w OrthoVision Warszawa Wola

Periodontologia jest to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką i leczeniem chorób dziąseł i przyzębia.

Najczęstszą dolegliwością w tym zakresie jest paradontoza, która występuje w wyniku nagromadzenia się na zębach w okolicach nad- i poddziąsłowych kamienia nazębnego, obfitującego w groźne szczepy bakterii. Na rozwój i postęp choroby mają także wpływ: uwarunkowania genetyczne, choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca, osteoporoza), czynniki środowiskowe (np. stres, palenie tytoniu), nieprawidłowy zgryz i błędy jatrogenne (np. nawisające wypełnienia, źle wykonane uzupełnienia protetyczne).

Bardzo poważną konsekwencją paradontozy są uszkodzenia tkanki mocującej zęby, odsłonięcia szyjek zębowych i korzenia co może prowadzić do utraty zębów.

Zapalenie przyzębia przebiega często bardzo skrycie i podstępnie, a jedynym jej objawem może być krwawienie z dziąseł np. podczas szczotkowania, czy zaczerwienienie i/lub bolesność dziąseł. Osad i kamień nazębny, nieprzyjemny zapach z ust, w zaawansowanych przypadkach ruchomość zębów to dalsze objawy. Niezmiernie ważne dla leczenia i zahamowania choroby jest jak najwcześniejsze jej zdiagnozowanie.

Centrum OrthoVision oferuje Państwu:

  • Diagnostyka, planowanie i rokowanie u pacjentów ze schorzeniami przyzębia.
  • Instruktaż higieniczny.
  • Scaling nad i poddziąsłowy w znieczuleniu miejscowym.
  • Root planing – wygładzanie korzeni i czyszczenie kieszeni dziąsłowych.
  • Chirurgiczne leczenie paradontozy: gingiwektomia, gingiwoplastyka, sterowana regeneracja kości.
  • Kiretaże.
  • Leczenie recesji dziąsłowych i krwawiących dziąseł.

Pierwszym etapem postępowania jest ustalenie indywidualnego planu leczenia, profesjonalne oczyszczenie zębów (scaling) i instruktaż higieny jamy ustnej. Dalszy przebieg leczenia uzależniony jest od postaci choroby i może ograniczać się tylko do zabiegów zachowawczych lub obejmować zabiegi chirurgiczne oraz następowe leczenie protetyczne lub ortodontyczne.Umów się na wizytę

OrthoVision Warszawa
X

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

WARSZAWA

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5

01-015 Warszawa

+48 514 247 364

LUBLIN

ul. Niecała 3/2,

20-080 Lublin

+48 796 144 144

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest ...