Endodoncja w OrthoVision Warszawa Wola

Endodoncja – Leczenie kanałowe pod mikroskopem (Warszawa, Wola) – Nieleczona próchnica może szybko doprowadzić do poważnych konsekwencji – z utratą zębów włącznie. Jeśli dojdzie do stanu, w którym zmiany próchnicze sięgają do komory miazgi zęba (miejsca unaczynienia i unerwienia zęba), dochodzi do stanu zapalnego lub martwicy (tzw. zgorzel). Objawia się to silnym bólem zęba, pulsującym lub promieniującym, nasilającym się w nocy, w trakcie nagryzania lub w reakcji na zimno lub ciepło. Proces ten jest już nieodwracalny.

Aby przywrócić prawidłową funkcję zęba należy poddać go leczeniu kanałowemu, które polega na usunięciu zmienionego zapalnie nerwu poprzez dokładne oczyszczenie, zdezynfekowanie i poszerzenie systemu kanałów korzeniowych.

W naszym Centrum Stomatologicznym OrthoVision leczenie kanałowe pod mikroskopem (endodoncja) przeprowadzane jest szczególnie starannie: w koferdamie (specjalnej gumowej osłonie separującej ząb od śliny). Tylko odpowiednie powiększenie pola zabiegowego daje pewność znalezienia wszystkich kanałów, uwidocznienia ich przebiegu, znalezienia złamanego narzędzia lub perforacji.

Pracujemy na jednym z najlepszych na rynku, wykonanym na indywidualne zamówienie mikroskopie firmy Karl Kaps.

Endodoncja w naszej klinice

  • Leczenie zęba pod mikroskopem
  • Poprawa leczenia kanałowego (rewizja) w zębach z niedopełnionymi kanałami korzeniowymi, zmianami zapalnymi okołowierzchołkowymi
  • Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych, postów i wkładów koronowo-korzeniowych
  • Udrażnianie i odnajdywanie kanałów
  • Zamykanie perforacji
  • Leczenie kanałowe zębów pod koronami protetycznymi
  • Diagnostyka i leczenie bólu zębopochodnego


Umów się na wizytę

OrthoVision Warszawa
X

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

WARSZAWA

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5

01-015 Warszawa

+48 514 247 364

LUBLIN

ul. Niecała 3/2,

20-080 Lublin

+48 796 144 144

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest ...