Clear Aligner w OrthoVision Warszawa Wola

Piękne, zdrowe i równe zęby to teraz prawdziwy standard. Dodają atrakcyjności i pozwalają robić większe wrażenie przy pierwszym spotkaniu. Wspaniały uśmiech pomaga więc zarówno w sytuacjach prywatnych, jak i zawodowych, biznesowych. Niestety, nie wszyscy mogą się pochwalić białymi, równymi zębami. I jakkolwiek wybielanie nie stanowi obecnie trudności, tak leczenie ortodontyczne zębów – czyli leczenie wad zgryzu – zwykle jest długie i żmudne. Dorosłe osoby często nie decydują się na nie, z obawy przed śmiechem otoczenia na widok metalowych drutów i utrudnień, na jakie będą narażeni! Tymczasem odpowiednie ułożenie zębów i ogólny, poprawny zgryz są ważne dla człowieka nie tylko ze względów estetycznych, ale również i zdrowotnych! Istnieje teraz sposób, by uzyskać piękniejszy uśmiech bez drucianych aparatów – dzięki nakładkom Clear Aligner, zakładanym w gabinecie OrthoVision!

Clear Aligner

Innowacyjna metoda Clear Aligner

Clear Aligner to przezroczyste nakładki, które zastępują tak aparaty stałe, jak i ruchome, ponieważ mogą być zdejmowane podczas mycia i jedzenia. Nie stanowią więc problemu w codziennych kontaktach i można szeroko się uśmiechać podczas całego okresu trwania kuracji. Nakładki wykonuje się przy pomocy metody termoformowania, na urządzeniach firmy SCHEU DENTAL i przy użyciu najnowszych technologii. Dzięki temu uzyskiwany jest aparat pasujący do konkretnej osoby, pomagający w prostowaniu zębów. Na całym świecie metoda ta znana jest jako INVISALIGN, jednak Clear Aligner nieco się od niej różni.

Dlaczego my?

W stolicy Polski, autoryzowaną osobą, która zajmuje się leczeniem tą metodą jest dr n. med. Teresa Munir – prawdziwy profesjonalista w swoim fachu, posiadający duże doświadczenie. Clear Aligner Warszawa jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych, którzy chcą poprawić stan swojego zgryzu, jednak ze względów estetycznych wzbraniają się przed metalowymi, stałymi aparatami.

Dr n. med. Teresa Munir

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Od 1997 – 2006 r. była adiunktem w Katedrze i Zakładzie Ortopedii Szczękowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autorka wielu publikacji naukowych oraz wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Główne zainteresowania ortodontyczne: leczenie wad rozwojowych twarzy (rozszczepy), leczenie pacjentów operacyjnych, zastosowanie maski twarzowej.

Zalety Clear Aligner

 • ➤ Wygodne
 • ➤ Niewidoczne
 • ➤ Higieniczne
 • ➤ Nezbolesne
 • ➤ Zapewniają wysoki komfort noszenia
 • ➤ Czas leczenia nimi jest skrócony do minimum
 • ➤ Atrakcyjna cena – porównywalna z leczeniem tradycyjnymi metodami.

Etapy leczenia

 1. Leczenie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, na której sprawdzane jest czy konkretna wada zgryzu u potencjalnego pacjenta może być leczona tą metodą. Należy pamiętać, że wady zgryzu bywają różne – dlatego nie wszyscy mogą skorzystać z tego sposobu.
 2. Po wizycie konsultacyjnej następuje diagnostyka i konsultacja z technikiem dentystycznym.
 3. W kolejnym etapie pobierane są wyciski będące wzorem dla nakładek.
 4. Następnie odbywa się właściwe leczenie – Po jego zakończeniu udostępniane są jeszcze specjalne nakładki stabilizujące, które mają na celu utrwalić uzyskany efekt.

Clear Aligner w OrthoVision

Uzyskaj piękniejszy uśmiech bez drucianych aparatów.
Zadzwoń po więcej szczegółów lub umów się na wizytę!

514 247 364

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 • Jak należy się przygotować do leczenia Clear Aligner?

  Przed rozpoczęciem leczenia należy wyleczyć wszystkie zęby, ponieważ zmiana kształtu zęba w trakcie leczenia Clear Aligner może spowodować, że gotowe nakładki nie będą pasowały.

 • Jak należy czyścić Clear Aligner?

  Aparat czyścimy pastą i szczoteczką do zębów przy użyciu letniej wody. Należy pamiętać aby nie wyparzać nakładek, ponieważ są termoaktywne i mogą się zniekształcić pod wpływem wysokiej temperatury.

 • Czy Clear Aligner jest lepszy od stałego aparatu?

  Clear Aligner posiada sporo zalet. Przede wszystkim jest niewidoczny, a jego czyszczenie jest o wiele prostsze. Dodatkowo można go wyjmować na przykład na czas wystąpień, zdjęć, a także do zabiegów higienizujących. Generalnie Clear Aligner daje te same lub podobne rezultaty co aparat stały, lecz aby efekty były widoczne trzeba go nosić przez 20 godzin na dobę.

 • Czy używanie Clear Aligner niesie za sobą skutki uboczne?

  Leczenie tym aparatem nie ma skutków ubocznych i nie powoduje reakcji alergicznych.

 • Czy nakładki przeszkadzają w codziennych czynnościach?

  Na początku aparat utrudnia mówienie, ale po 1-2 dniach pacjent mówi normalnie. Do jedzenia zdejmujemy nakładki. Jeśli chodzi o napoje, to można się pić w aparacie, ale tylko zimne i niebarwiące napoje. Do picia gorących płynów zaleca się zdejmować aparat, ponieważ płytki są termoaktywne i mogą się zniekształcić pod wpływem wysokiej temperatury. Aparat zdejmujemy także podczas mycia zębów.

 • Co po zakończeniu leczenia Clear Aligner?

  Po zakończeniu leczenia Clear Aligner, tak jak i po leczeniu innymi aparatami, wymagana jest retencja w celu utrzymania efektu. Najczęściej stosuje się retainer stały a do tego retainer Osamu.

 • Czy leczenie Clear Aligner jest bolesne?

  Leczenie polega na przemieszczaniu zębów, a to oznacza, że mogą być okresy kiedy zęby będą boleć. Należy jednak pamiętać, że reakcja na ból jest bardzo indywidualna, jednak nigdy nie jest tak duża, aby nie dało się jej wytrzymać. Zazwyczaj ból występuje na początku leczenia i później ustępuje.

 • Jak długo trwa leczenie nakładkami Clear Aligner?

  Leczenie składa się z kilku etapów, a ich liczę można wyliczyć indywidualnie dla każdego pacjenta podczas konsultacji. Różna liczba etapów to różny koszt leczenia, dlatego Clear Aligner najlepiej nadaje się do lekkich napraw. Ciężkie wady to bardzo duża liczba etapów, a także dużo większy koszt leczenie.

 • Przeciwwskazania do leczenia nakładkami Clear Aligner?

  Przeciwwskazaniem do leczenia może być choroba przyzębia, a także zła higiena i bardzo duża wada z ekstrakcjami zębów. Przeciwwskazaniem nie będzie wiek a także płeć – każdy może podjąć leczenie nakładkami Clear Aligner.

 • W jaki sposób są mocowane nakładki Clear Aligner?

  Płytki trzymają się bardzo dobrze na zębach i nie ma możliwości aby same wypadły. Wbrew pozorom na początku noszenia aparatu można mieć problem ze zdejmowaniem. Clear Aligner nosimy przez całą noc, a także w ciągu dnia tak, aby czas noszenia razem wyniósł 20 godzin w ciągu doby.

Twój uśmiech w dobrych rękach

OrthoVision zachęca do skorzystania z oferty Clear Aligner w Warszawie! Gabinet znajduje się w dzielnicy Warszawa Wola. Serdecznie zapraszamy!

Dane kontaktowe

Godziny otwarcia

 • Pn-pt: 9:00 – 21:00
 • Sob-ndz: Zamknięte


Umów się na wizytę

OrthoVision Warszawa
X

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

WARSZAWA

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5

01-015 Warszawa

+48 514 247 364

LUBLIN

ul. Niecała 3/2,

20-080 Lublin

+48 796 144 144

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest ...