RTG zębów w OrthoVision Warszawa Wola

W czasie leczenia i przed leczeniem zębów pojawia się często konieczność wykonania prześwietlenia – czy to konkretnego zęba, czy też całej jamy ustnej. Ma to na celu lepsze zapoznanie się z sytuacją – wiele problemów może być bowiem ukrytych i niewidocznych gołym okiem. Coś może dziać się w głębi zęba, na przykład stwarzając konieczność leczenia kanałowego. Może też zachodzić potrzeba poznania ułożenia zawiązki ósemki, którą należy usunąć. Bez względu na to, do jakiego konkretnego przypadku zostanie przeprowadzony RTG zębów, dobrze jest, jeśli jest dostępny od zaraz gdy zachodzi taka potrzeba. Dlatego z dumą oznajmiamy, że Centrum Stomatologiczne OrthoVision posiada swój własny aparat RTG – i to ten najnowszej generacji!

Nasza klinika wyposażona jest w najnowszej generacji aparat RTG ORTHOPHOS XG 3D. Jest to jeden z najlepszych aparatów tomograficznych. Aparat łączy sprawdzone techniki pantomograficzne z nowoczesną tomografią wiązki stożkowej (CBCT) całych łuków zębowych. CBCT to odmiana tomografii komputerowej stworzona specjalnie na potrzeby stomatologii. Dzięki niemu nasi stomatolodzy uzyskują wysokiej jakości szczegółowe i wszechstronne obrazy pantomograficzne, cefalometryczne lub 3D.

Aparat ORTHOPHOS XG umożliwia: podgląd przekrojów poprzecznych okolicy zębów w dowolnym punkcie łuku zębowego, wyznaczanie kanału żuchwy, planowanie implantów, zamawianie szablonów chirurgicznych. Jak również obrazuje całą twarzo-czaszkę w jednej ekspozycji. Aparat pozwala otrzymać najwyższej jakości zdjęcia przy najniższej dawce promieniowania, dzięki temu badanie jest szybsze i bezpieczniejsze, tym samym korzystniejsze dla pacjenta.

W naszej klinice wykonywane są zdjęcia RTG cyfrowe zębów takie jak:

  • Cyfrowy rentgen punktowy (zdjęcie zębowe).
  • Cyfrowy rentgen pantomograficzny (pantomogram 3D).
  • Cyfrowy rentgen cefalometryczny.
  • TK – Tomografia komputerowa (tomografia stożkowa).

Zalety badania RTG w OrthoVision

  • Krótkie i bezbolesne badanie.
  • Precyzyjna analiza wyniku badania pozwala na dokładne zaplanowanie leczenia endodontycznego, ortodontycznego, implantologicznego, protetycznego i chirurgicznego.
  • Bardzo niska dawka promieniowania.

Analogowe zdjęcia RTG znane są od dawna, ale technologia idzie do przodu, więc zwłaszcza w medycynie – by nieść jeszcze lepszą pomoc pacjentom – należy nadążać za wszelkimi, technicznymi nowinkami. Ucyfrowienie RTG pozwala jeszcze lepiej przyglądać się uzyskanym fotografiom – dokonać zbliżeń, jeśli jest to konieczne, powiększać całość lub konkretne miejsca, kontrastować je, zapoznać ze zmianami. Cyfryzacja pozwala też zachować wyniki badań – i to na długo! – bez konieczności tworzenia archiwum, które może i znajduje się w każdym gabinecie czy przychodni, jednak jest nieco kłopotliwe i wciąż rośnie. W ten sposób zaś dane mogą być przechowywane na dysku, albo zarchiwizowane na specjalnych serwerach – dostępne zawsze, gdy okażą się konieczne, bez żmudnego przeczesywania dużego obszaru archiwum.

RTG zębów - OrthoVision Warszawa Wola

Dla pacjentów ważny jest też fakt, że zdjęcia cyfrowe RTG są znacznie tańsze niż analogowe – nie trzeba płacić za klisze czy odczynniki, za konieczność wywołania i obróbki, a nawet za powtarzanie ich, jeśli wyszły niewyraźne. Ponadto dawka koniecznego promieniowania, którą należy oddziaływać na pacjenta, by otrzymać fotografię jest w tym przypadku o wiele mniejsza – wręcz minimalna. To również ważne dla zdrowia – zatem z dumą oznajmiamy, że podobny sprzęt jest w OrthoVision do dyspozycji naszych klientów!

Profesjonalne RTG zębów – Centrum OrthoVision Warszawa, Wola, Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5.Umów się na wizytę

OrthoVision Warszawa
X

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

WARSZAWA

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5

01-015 Warszawa

+48 514 247 364

LUBLIN

ul. Niecała 3/2,

20-080 Lublin

+48 796 144 144

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest ...