RTG zębów (Warszawa Wola) – W czasie leczenia i przed leczeniem zębów pojawia się często konieczność wykonania prześwietlenia – czy to konkretnego zęba, czy też całej jamy ustnej. Ma to na celu lepsze zapoznanie się z sytuacją – wiele problemów może być bowiem ukrytych i niewidocznych gołym okiem. Coś może dziać się w głębi zęba, na przykład stwarzając konieczność leczenia kanałowego. Może też zachodzić potrzeba poznania ułożenia zawiązki ósemki, którą należy usunąć. Bez względu na to, do jakiego konkretnego przypadku zostanie zastosowanie RTG zębów, dobrze jest, jeśli jest dostępne od zaraz gdy zachodzi taka potrzeba. Dlatego z dumą oznajmiamy, że Centrum Stomatologiczne OrthoVision posiada swój własny aparat RTG – i to ten najnowszej generacji!

W gabinecie OrthoVision dysponujemy RTG cyfrowym. Co to oznacza? Analogowe zdjęcia RTG znane są od dawna, ale technologia idzie do przodu, więc zwłaszcza w medycynie – by nieść jeszcze lepszą pomoc pacjentom – należy nadążać za wszelkimi, technicznymi nowinkami. Ucyfrowienie RTG pozwala jeszcze lepiej przyglądać się uzyskanym fotografiom – dokonać zbliżeń, jeśli jest to konieczne, powiększać całość lub konkretne miejsca, kontrastować je, zapoznać ze zmianami. Cyfryzacja pozwala też zachować wyniki badań – i to na długo! – bez konieczności tworzenia archiwum, które może i znajduje się w każdym gabinecie czy przychodni, jednak jest nieco kłopotliwe i wciąż rośnie. W ten sposób zaś dane mogą być przechowywane na dysku, albo zarchiwizowane na specjalnych serwerach – dostępne zawsze, gdy okażą się konieczne, bez żmudnego przeczesywania dużego obszaru archiwum.

Dla pacjentów ważny jest też fakt, że zdjęcia cyfrowe RTG są znacznie tańsze niż analogowe – nie trzeba płacić za klisze czy odczynniki, za konieczność wywołania i obróbki, a nawet za powtarzanie ich, jeśli wyszły niewyraźne. Ponadto dawka koniecznego promieniowania, którą należy oddziaływać na pacjenta, by otrzymać fotografię jest w tym przypadku o wiele mniejsza – wręcz minimalna. To również ważne dla zdrowia – zatem z dumą oznajmiamy, że podobny sprzęt jest w OrthoVision do dyspozycji naszych klientów!
Gdzie można dokładnie wykonać podobne, cyfrowe i dokładne RTG zębów? Warszawa, Wola, Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 – to dokładny adres Centrum OrthoVision, do którego należy się zgłosić.