Endodoncja w OrthoVision

Endodoncja w OrthoVisionLeczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa – Nieleczona próchnica może szybko doprowadzić do poważnych konsekwencji – z utratą zębów włącznie. Jeśli dojdzie do stanu, w którym zmiany próchnicze sięgają do komory miazgi zęba (miejsca unaczynienia i unerwienia zęba), dochodzi do stanu zapalnego lub martwicy (tzw. zgorzel). Objawia się to silnym bólem zęba, pulsującym lub promieniującym, nasilającym się w nocy, w trakcie nagryzania lub w reakcji na zimno lub ciepło. Proces ten jest już nieodwracalny. Aby przywrócić prawidłową funkcję zęba należy poddać go leczeniu kanałowemu, które polega na usunięciu zmienionego zapalnie nerwu poprzez dokładne oczyszczenie, zdezynfekowanie i poszerzenie systemu kanałów korzeniowych.

W naszym Centrum Stomatologicznym OrthoVision leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa (endodoncja) przeprowadzane jest szczególnie starannie: w koferdamie (specjalnej gumowej osłonie separującej ząb od śliny). Tylko odpowiednie powiększenie pola zabiegowego daje pewność znalezienia wszystkich kanałów, uwidocznienia ich przebiegu, znalezienia złamanego narzędzia lub perforacji. Pracujemy na jednym z najlepszych na rynku, wykonanym na indywidualne zamówienie mikroskopie firmy Karl Kaps.

Centrum OrthoVision oferuje Państwu:

  • Leczenie zęba pod mikroskopem.
  • Poprawa leczenia kanałowego (rewizja) w zębach z niedopełnionymi kanałami korzeniowymi, zmianami zapalnymi okołowierzchołkowymi.
  • Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych, postów i wkładów koronowo-korzeniowych.
  • Udrażnianie i odnajdywanie kanałów.
  • Zamykanie perforacji.
  • Leczenie kanałowe zębów pod koronami protetycznymi.
  • Diagnostyka i leczenie bólu zębopochodnego.

Nasz gabinet znajduje się w dzielnicy Warszawa Wola – serdecznie zapraszamy!